najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek

Przeróbki krawieckie

sobota, 08 maja 2010

Postanowiłam trochę rozruszać kącik Przeróbki krawieckie. Dziś przedstawiam kolorowy pas firmy Admirał. Oryginał na zdjęciach producenta wygląda tak. Ten pas w kolorach tęczy to miła odmiana po czarno-biało-beżowej klasyce, ale wydawało mi się, że wygląd nie do końca mi odpowiadał. Początkowo chciałam iść na całość i wymienić żabki, a może nawet podwiązki, odpruć koronkę i wymienić na inną, ostatecznie zdecydowałam się tylko na dodanie osłonek na żabki i kokardek. Inspiracją były pasy Rago 55 i Rago 23. Poza tym chciałam złagodzić linię pasa w miejscu połączenia z podwiązkami. Kokardkę przyszytą na środku pasa (trudno ją odpruć tak, żeby nie został ślad na materiale) też zastąpiłam zwykłą kokardką z kawałka satynowej tasiemki.

admirał

piątek, 30 stycznia 2009

Tą notką zaczynam cykl notek poświęconych przeróbkom i szyciu. Mój pierwszy eksperyment to przerabianie starego gorsetu na pas do pończoch. Nie wiem jeszcze, jak mój wynalazek sprawdza się w praktyce, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby się nie pochwalić :).

Gorset który możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej mam od dawna. Rozmiar - 85B - zdecydowanie nie mój. Nie chciałam nim katować biustu, ale z drugiej strony żal było wyrzucić. Trzymałam go więc do momentu, gdy zobaczyłam to zdjęcie.

gorset przód gorset tył

Gorset był zapinany na dwa rzędy po 13 haftek. Jak się okazało fiszbiny były metalowe. Gdyby były plastikowe mogłabym je skrócić ale w tej sytuacji musiałam je wyjąć. Z przodu gorsetu była plama - wymieniłam ten fragment materiału. Całość mocno zwęziłam.

Każdy rząd haftek przyszyłam tam gdzie wcześniej było zapięcie przeciągnęłam kolorową tasiemkę. Gdyby gorset był zapinany na trzy rzędy haftek można by zostawić sznurowanie z tyłu wyregulowane na stałe a z boku wszyć zapięcie na haftki. 

          pas przód

 

          pas tył

 

          wiązanie

 

 Kontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon