najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek
piątek, 29 maja 2009

admiral koronkowy

zabkiadmiral koronkowy

Materiały: producent podaje jedynie "uszyty z elastycznej koronki, wykończony elastyczną taśmą tiulową".

Kolor: przezroczysta czerń

Wygląd: Nie dajcie się oszukać temu przezroczystemu kusidełku. To kawał pancerza! Sama koronka jest dość sztywna, a taśmy podwiązek biegną przez całą szerokość pasa. Jest wysoki, więc w połączeniu z rodzajem materiału i krojem, uzyskujemy efekt płaskiego brzucha i wąskiej talii.

Rozmiar: M w wersji wydłużanej, szyty na wymiar talia: 70, biodra: 100. Standardowa eMka ma pasować na kobietę o wymiarach talia: 73-75, biodra 99-103.

Podwiązki: szerokie na 2 cm czarne elastyczne taśmy z metalowym regulatorem i żabkami. Jak już wspominałam, biegną przez całą szerokość pasa, co zwiększa podtrzymanie pończoch (przydatne, gdy te lubią spadać).

Żabki: metalowe i solidne, nie odpinają się.

Wygoda: moja pierwsza myśl przy zakładaniu to "Ale ta koronka drapie!". Później przestało mi już to przeszkadzać. Sądziłam, że pas będzie w stanie utrzymać cały dzień w ryzach moje zbyt krótkie i zbyt szerokie pończochy. Niestety, pomimo zapięcia pasa na ostatnią haftkę i pancernych właściwości konstrukcji, nadal zjeżdżały.

Uważajcie, bo przy mocniejszym ściśnięciu talii spódnica może wam podjeżdżać do góry!

Zazwyczaj wszystkie pasy standardowe były na mnie za krótkie i dopiero wydłużana wersja spełniała swoje zadanie. Tym razem się zdziwiłam, bo ten model został troszkę za bardzo zwiększony i mógłby być nawet nieco krótszy. Szok, pierwszy raz coś jest na mnie za długie! Choć nie aż tak za długie, by przeszkadzało.

Cena: 45 zł

Wymiary: obwód luzem: 55, obwód naciągnięty: 73, wysokość: na środku 21, boki 27

 

Zdjęcia w dużej rozdzielczości można zobaczyć tutaj

Pas można kupić na aukcjach internetowych firmy Admirał.

 

środa, 27 maja 2009

Grubość: 15 Den

Kolor: jasna kość słoniowa

Skład: 100% poliamid

Rozmiar: 11 (M)

Splot: micromesh

Wzmocnienia: RHT (palce i pięta)

Długość pończochy: 86cm (nowe - bez przymierzania); dla mnie zdecydowanie za krótkie – sięgają do 2/3 wysokości uda (preferuję 4/5) przez co tworzą małą bułeczkę po bardziej miękkiej - wewnętrznej części uda; sama pończocha jest wąska – miałam problemy z „przepchnięciem” pięści, żeby zrulować pończochę przy zakładaniu, co jednak stanowi zaletę – marszczą się prawie niezauważalnie jedynie w okolicach kostki, nad piętą

Długość stopy: 24cm – przy stopie 39,5-40 nieco za długa, ale nie stanowi to problemu

Manszeta: wysokość 9cm, szerokość 17,5cm; bardzo fajna – dość wąska manszeta z nadrukiem, niestety przy pierwszym założeniu kredowy napis się wykruszył, więc pozostały napis nie wygląda już tak ładnie

Materiał: pończochy bardzo ładnie prezentują się na nodze – micromesh wygląda jak delikatny wzorek, pięknie błyszczą w słońcu, wyglądają na bardziej trwałe niż klasyczne nylony o płaskim splocie

La Boheme - kość sloniowa

La Boheme - kość sloniowa (manszeta)

Cena: 20zł

Ocena: Są to moje pierwsze pończochy vintage i jestem w miarę zadowolona, bo naprawdę ładnie wyglądają na nodze - pomijam już moje ‘ciągoty’ do pończoch w kolorze białym i pokrewnych :P. Jednak osobom o podobnych wymiarach do moich polecam brać rozmiar 10 lub 10½ jak wynika z tabel i nie przedobrzać mając nadzieję, że może pończochy większe o rozmiar lub dwa będą dłuższe i sięgną 4/5 wysokości uda;) Niestety muszę polować na długość XL lub Opera.

piątek, 22 maja 2009

Czas podać wyniki naszego konkursu.

Dziękujemy bardzo za wszystkie odpowiedzi. Wśród nich wylosowaliśmy jedną, którą nagrodzimy trzema parami nylonowych pończoch Eva marki Nylonessa.

Szczęście dopisało uczestnikowi o nicku:

 

avekleo

 

Gratulujemy!

 

Nie było kłopotu z odpowiedziami na pytania konkursowe. Dla porządku umieszczamy je jeszcze raz, wraz z krótkim rozwinięciem. Proszę się nie martwić, jeśli ktoś nie odpowiedział słowo w słowo tak jak my. 

  • Co to jest key hole?

Key hole jest to otwór znajdujący się w manszecie pończoch FF.

Otwór ten znajduje się dokładnie na szwie. Więcej na ten temat można znaleźć w notce poświęconej pończochom FF

 

keyhole

 

  •  Na czym była oparta rozmiarówka pończoch vintage? Co oznacza np. rozmiar 9 1/2?

Na rozmiarze stopy. Rozmiar 9 1/2 to długość stopy w calach. 9 1/2 '' = 2,54 cm *9,5  -  w przybliżeniu 24 cm. Proporcjonalnie do wzrostu długości stopy zwiększała się oczywiście też długość pończochy

Warto dodać, że w latach 60 produkowano również pończochy nylonowe w wersjach S (short) i L (long). Rozmiarówkę calową stosują nadal niektórzy producenci, np. Gio. Więcej o rozmiarach pończoch nylonowych wraz z tabelami poszczególnych producentów znajdziecie tutaj

  • W którym roku i gdzie została po raz pierwszy zaprezentowana substancja o nazwie poliamid 6.6 zwana nylonem?

W 1939 roku w Nowym Jorku.

Prace, których celem było odkrycie sztucznego włókna jak najbardziej zbliżonego do jedwabiu, trwały wiele lat. Sam  poliamid 6.6 udało się po raz pierwszy uzyskać 28 lutego 1935 roku. Z podaniem informacji o tym odkryciu czekano do paźniernika 1938 roku. Pierwszym wyrobem, do którego użyto nylonu były szczoteczki do zębów. Oficjalnie nylon zaprezentowano w 1939 roku. Wystawa w Nowym Jorku jest o tyle ciekawa, że niektóre źródła łączą to miasto z etymologią nazwy "nylon" (skrót od nazw miast New York i London) . Inną, podobno bardziej wiarygodną historię tej nazwy podajemy w notce poświęconej Nylon Day. Poliamidy używane są dziś nie tylko przy produkcji pończoch, rajstop i bielizny, ale również lin, toreb, plecaków, piłek, butów, strun gitarowych, nici chirurgicznycyh i innych.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, za wzięcie udziału w naszej zabawie oraz sklepowi nylony.pl za dostarczenie nagrody! 

 

 

00:52, pinupgirl_dg , Inne
Link Komentarze (3) »
piątek, 15 maja 2009

 

Fizia Pończoszanka       i   nylony.pl
zapraszają do udziału w konkursie!

Jak już wiecie, dziś mija 69 rocznica wprowadzenia pończoch nylonowych na rynek. Z okazji Nylon Day chcemy Wam zaproponować wspólną zabawę. Na zwycięzcę czeka bardzo atrakcyjna nagroda, ufundowana przez sklep nylony.pl

trzy pary nylonów Eva marki Nylonessa!

Zwycięzca sam będzie mógł wybrać dwie pary pończoch bezszwowych (Eva Classic, Eva Nude, Eva Fancy) oraz jedną parę pończoch ze szwem (Eva Chic, Eva Chic Contrast).

Aby wziąć udział w naszej zabawie wystarczy

  • zgłosić się przez komentarz pod tą notką
  • przesłać odpowiedzi na trzy poniższe pytania na adres fiziaponczoszanka@op.pl podpisując się nickiem pod jakim zostało dokonane zgłoszenie

Bardzo prosimy o nie umieszczanie odpowiedzi w komentarzach pod tą notką. Nie psujmy innym zabawy :).

A oto konkursowe pytania:

  1. Co to jest key hole?
  2. Na czym była oparta rozmiarówka pończoch vintage? Co oznacza np. rozmiar 9 1/2?
  3. W którym roku i gdzie została po raz pierwszy zaprezentowana substancja o nazwie poliamid 6.6 zwana nylonem?

Wśród autorów poprawnych odpowiedzi zwycięzcę wybierzemy drogą losową.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 maja. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 21 maja, do godziny 24:00.

Podpowiem, że prawidłowych odpowiedzi należy szukać w ostatnich notkach na naszym blogu, na stronie nylony.pl/warto_wiedziec.html oraz w naszym artykule na serwisie repka.pl.

Eva Nude lodowe Eva Chic kawowe

Na zdjęciach: Eva Nude lodowe i Eva Chic kawowe.

13:02, pinupgirl_dg , Inne
Link Komentarze (25) »
czwartek, 14 maja 2009

Zaskakujące? A jednak to firmie Du Pont - początkowo niezwiązanej z branżą tekstylną, a specjalizującej się w produkcji prochu strzelniczego - zawdzięczamy wynalezienie syntetycznego włókna, które zrewolucjonizowało rynek odzieży damskiej, mowa oczywiście o nylonie.

Jak w przypadku wielu nowych wynalazków, tak i w przypadku nylonu nie było jednego błyskotliwego pomysłu, nie było jednej cudownej nocy - prace trwały całymi latami, w trakcie których z większym lub mniejszym powodzeniem wytwarzano nowe włókna. Jednak dopiero w roku 1935 udało się zsyntetyzować takie, z którego wyroby przez dziesiątki kolejnych lat zdobiły kobiecie nogi (ku niezadowoleniu kobiet, nylon był również wykorzystywany na potrzeby wojska w trakcie wojny!) Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszam do lektury artykułu Historia Pończoch na portalu repka.pl

Warto na chwilę zatrzymać się przy samej nazwie poliamidu 6.6 – nylon. Jak podają autorzy "The nylon drama" - David Hounshell i John Kenly Smith, w korporacji Du Pont został utworzony specjalny komitet, który miał zająć się nadaniem nazwy nowemu włóknu. Pierwsze zaaprobowane przez kierownictwo pomysły to Delawear, neosheen, Wacara oraz norun (czyt. nołran). Ostatnia propozycja okazała się być tą najlepszą, jednak sugerowała, że pończochy nylonowe są tak trwałe, że miały w nich nie ‘lecieć’ oczka (no–run), co oczywiście nie było zgodne z prawdą. Sprawę z tego zdawali sobie również twórcy włókna, zatem nazwę tę zmieniono na nuron (czyt. niuron), co jednak nie brzmiało najlepiej. Stąd z kolejnej wymiany liter powstał nulon (czyt. niulon), który jednak w wymowie przypominał nazwę pewnego istniejącego już na rynku znaku handlowego. Zatem dalej przekształcano nazwę nowego włókna – tym razem otrzymano słowo nilon, które jednak nastręczało problemów z wymową, istniały bowiem trzy możliwe warianty wymowy: „nil-lon”, „nii-lon” i „naj-lon” (w wersji oryginalnej w tekście w języku angielskim: "nil-lon", "nee-lon", "nigh-lon"). Ostatecznie zdecydowano wybrać trzeci wariant wymowy – „najlon”, któremu (na szczęście:P) w języku angielskim odpowiadał tylko jeden zapis – nylon.

Pończochy nylonowe swoją oficjalna premierę miały 15 maja 1940 roku. Dzień ten został nazwany Nylon Day (Dzień Nylonu), w tym roku obchodzimy zatem 69. rocznicę wprowadzenia pończoch nylonowych do sprzedaży.

A czy Wy uczcicie jakoś ten dzień?:)

Nylon Day - 15.05.1940

Z tej okazji sklep nylony.pl i Fizia Pończoszanka mają dla Was zabawę z atrakcyjną nagrodą! Zadanie dla Was już jutro - 15 maja - w kolejnej notce. Zapraszamy!

12:35, monissska , Inne
Link Komentarze (3) »
niedziela, 10 maja 2009

 opakowanie - II gatunek

Grubość: 15 Den

Kolor: czarny (noir)

Inne dostępne kolory: lyon (brąz), gazelle (naturalny)

Skład: 100% poliamid

Rozmiar: 4

Cena: ok. 45zł

Pięta: Point Heel - trójkątna

Długość pończochy: 91cm (przymierzane kilka razy); dla mnie zdecydowanie za długie – do pośladków nawet, plusem jest to, że są dość szczupłe

Manszeta: długość 13,5cm, szerokość 20cm; na górze wykończenie nierówne – „ząbki”

Wzmocnienia: na palcach i pięcie oraz na spodzie stopy

Materiał: wybarwienie jest równomierne, pończochy bardzo ładnie prezentują się na nodze ze względu na dużą przezroczystość; materiał sam w sobie dość sztywny i mocno szeleszczący, co oczywiście jest plusem:)

Ocena: Ze względu na fakt, że są to Fully Fashioned – kupowałam je z myślą o większych wyjściach i innych specjalnych okazjach. Nieco krótsze, z pewnością okazałyby się lepsze, ale i tak jestem zadowolona – szczególnie za tę cenę;) Jeśli nosicie się z zamiarem kupna FFów - polecam, ale w rozmiarze mniejszym.

Cervin TentationCervin Tentation

Cervin Tentation

 
1 , 2


Kontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon