najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek
niedziela, 19 kwietnia 2009

„Idzie, idzie wiosna, słychać świergot ptaka...”*

Faktycznie – wiosna za oknami w pełni, na drzewach zielono, żółto, biało i różowo, ptaki śpiewają, ile wlezie, a my wychodzimy z kurtek, swetrów, grubych bluz i z ulgą zrzucamy grube rajtuzy, spodnie i kozaki, żeby móc zaprezentować wszem i wobec swoje najnowsze zakupy pończosznicze w lekkich pantofelkach, na co sobie możemy pozwolić w naszym klimacie raptem przez kilka miesięcy w roku.

„...ładna ta piosenka, tylko głupia taka...”

Przerzucamy szafy i wpadamy w normalny popłoch – garderoba w szafach wymaga odświeżenia, ciuch z zeszłorocznej wiosny już nie zachwyca, a przecież do szałowych pończoch trzeba założyć szałową spódniczkę i szałową bluzeczkę – dopiero wtedy wygląda się tak, jak prawdziwa Fizia wyglądać powinna!

„...Znów przyleciał bociek i w kałuży dłubie...”

Idziemy zatem do sklepu, zdejmujemy z wieszaków szałowe bluzeczki, idziemy z nimi do przymierzalni, nakładamy na siebie i... w sumie nie wiemy – dobrze wyglądamy, czy nie do końca? Niby bluzeczka ładna, ale ... no właśnie. W tym momencie większość kobiet dochodzi do jakże niesłusznego wniosku, dodając w myślach „ale ja mam taką beznadziejną figurę i źle na mnie leży!”

„... mnie to nie przeszkadza, dalej będzie głupiej.”

Chyba wszystkie kobiety mają jakieś kompleksy – mniejsze lub większe – na punkcie własnego wyglądu. Wiele z nich związanych jest z biustem, ponieważ wiele kobiet nie potrafi dobrać sobie rozmiaru stanika - przykre to, ale niestety prawdziwe.

Zanim założycie na siebie kolejną bluzeczkę, przyjrzyjcie się uważnie swojemu biustowi w staniku. Czy aby na pewno stanik założony jest poprawnie? Sprawdźcie kilka punktów:

1. Obwód – ma leżeć WYŁĄCZNIE na żebrach, nie może wypadać z niego nawet odrobina piersi dołem, nie macie pod ten obwód wciskać swoich piersi pod pachami. Zapnijcie stanik „odwrotnie” – miseczki mając na plecach, zapinając go tuż pod biustem. Tak zapięty, powinien dać się odciągnąć od skóry na nie więcej, niż około dziesięć centymetrów (dwadzieścia centymetrów, to nie jest około dziesięć).

2. Miseczki – najłatwiej określić, czy nosimy dobrze dobrany rozmiar w stanikach z fiszbinami, ale poza tym całkowicie miękkich. Fiszbiny powinny spełniać trzy wymogi:

a) powinny opierać się z przodu na mostku

b) powinny okalać całe piersi, nie uciskając samych piersi

c) powinny z tyłu celować w środek pachy (tak! w środek – aż tam sięgają nasze piersi!

3. Ramiączka – jeśli dacie radę odciągnąć je ku górze tak, że znajdą się na wysokości Waszych uszu lub wyżej, to są za luźne. Powinno się je dać odciągnąć na maksymalnie około 3 palce nad ramię, pamiętajcie zatem o ich odpowiednim skracaniu.

Na tym nie koniec, niestety, bo jeszcze trzeba umieć ten stanik odpowiednio założyć – mianowicie po założeniu stanika należy się pochylić, sięgnąć prawą dłonią do lewej miseczki stanika, i tak właśnie od środka stanika należy sięgnąć sobie aż na plecy i ściągnąć sobie tłuszcz z pleców w kierunku miseczki. Trzeba uważać, żeby nie naciągnąć sobie skóry, ale ruch ma być zdecydowany. Potem się prostujemy i dopiero wtedy widać, czy stanik jest w rozmiarze odpowiednim, czy też może wypływa z niego to i owo ponad górną krawędzią miseczki (wtedy NIE upychamy wystającej części do miseczki, ale udajemy się do sklepu, żeby kupić stanik, który na nas pasuje).

À propos – spis sklepów z obsługą bra-fitterską z prawdziwego zdarzenia znajdziecie na Lobby Biuściastych i na Lobby Małobiuściastych, zapraszam!

„Aaaaaa... jest już wiosna!”

W prawidłowo dobranym staniku wyglądamy – o tym trzeba pamiętać – szczuplej, zgrabniej, i żaden biust pałętający się w okolicy naszych kolan nie zasłania najnowszych pończoszek! Czego nam wszystkim tutaj, z nadejściem wiosny, życzę.

Wasza MaHeDa

_____

* cytaty z piosenki kabaretu Potem

gościnnie wystapiła Maheda - brafitterka z Lobby Biuściastych - za co serdecznie jej dziękujemy :)

a na stanikowe zakupy polecamy zabrać ze sobą Piersiówkę;)

15:00, monissska , Teoria
Link Komentarze (8) »
niedziela, 05 kwietnia 2009

Jak widzicie od jakiegoś czasu mamy nowy szablon, stworzony przez pinupgirl_dg na bazie szablonu użyczonego przez Irytka – za co mu bardzo dziękujemy. Nowa kolorystyka jest zdecydowanie bardziej ‘fiziowa’ i według nas lepiej komponuje się z treścią bloga, a Wy co sądzicie? Stale wprowadzamy zmiany, są to raczej drobne poprawki, ale jeśli macie jakieś sugestie, bądź zauważycie błędy w działaniu – dajcie nam znać! Przegrupowałyśmy również kategorie, do których były przypisane poszczególne notki w nadziei, że ułatwi to poruszanie się po blogu zarówno nowym osobom, jak i stałym bywalcom:

Akcesoria – czyli notki o wszystkim co ułatwia Fizom życie – rękawiczki, żabki, regulatory

Gorsety i body – tutaj znajdziecie recenzje gorsetów i body z paskami do pończoch

Inne – wszystko i nic - aktualności, okazje, konkursy, a także coś do pośmiania się

Komplety – czyli nasze propozycje bielizny z dopasowanym pasem do pończoch

Pasy – warte uwagi ‘pasowe’ nowości, ciekawostki ze sklepów internetowych

Pończochy – ‘pończoszane’ nowości, ciekawostki znalezione w sklepach internetowych

Producenci – czyli słów kilka o firmach zajmujących się wytwarzaniem pończoch, pasów itd.

Przeróbki krawieckie – nasze zabawy z igłą i nitką – jak przerobić gorset na pas, jak skrócić podwiązki itp.

Recenzje pasów do pończoch – nasze doświadczenia z użytkowania pasów (4, 6+)

Recenzje pończoch – czyli które pończochy (samonośne, do pasa, nylonowe) naszym zdaniem warto kupić, a które nie…

Sklepy internetowe – prezentacje sklepów, w których można dostać pończochy, pasy, akcesoria , a także recenzje zakupów w nich

Teoria – czyli nasze wskazówki dotyczące m.in. doboru pasa, rozmiaru pończoch, czy poszczególnych rodzajów wyrobów pończoszniczych, a także parę słów wstępu jak zacząć przygodę z pończochami

Zdrowie i uroda – jak dbać o nogi i ich zdrowie

Chciałybyśmy również podziękować Blamie za stworzenie szkiców naszej maskotki – Fizi w dwóch  wersjach, mamy nadzieję, że również i Wam przypadły do gustu:) Fizię znaleźć możecie w prawym górnym rogu bloga, a tutaj załączamy drugą wersję - nieco bardziej ‘rozbudowaną’, która przez jakiś czas gościła na naszej stronie głównej.

Fizia

Na koniec kilka słów, które powinny się znaleźć na początku tej notki - czyli kim jesteśmy?  Dlaczego  Fizia? I co dalej...?
W tym momencie Fizię Pończoszankę tworzą: klymenystra, monissska, pana.cotta, pinupgirl_dg, stary_dywanik, tfu.tfu, jednak duży wkład w treści zawarte na Fizi miała również malagracja, która podjęła decyzję o odłączeniu się od nas, a obecnie moderuje forum – Lobby Pończoszane. Pomysł powstania bloga zrodził się w grudniu zeszłego roku na Stanikowych Offtopach – miejscu pogaduszek o wszystkim i o niczym forumowiczek z Lobby Biuściastych i Lobby Małobiuściastych. W związku z tym, że w Internecie trudno znaleźć strony, które rzetelnie przybliżałyby tematykę pończoch i pochodnych postanowiłyśmy ‘zjednoczyć siły' i założyć blog. Dzięki temu, że każda z nas ma inne doświadczenia, staramy się wykorzystać je tak, by na naszej stronie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć, że Fizia od początku miała być miejscem koleżeńskiej współpracy wynikającej z sympatii do pończoch, dlatego też postanowiłyśmy nie umieszczać na blogu żadnych opłaconych bannerów - reklam.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nadal będziemy poszerzać zawartość bloga, by było jeszcze bardziej różnorodnie, a żeby było bardziej kolorowo planujemy zwiększyć liczbę dobrej jakości zdjęć rzetelnie oddających charakter recenzowanych/opisywanych produktów. Wszystko jednak zależy od tego, czy Wy-Czytelnicy z nami zostaniecie...:)

17:49, monissska , Inne
Link Komentarze (22) »


Kontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon