najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek
sobota, 28 marca 2009

Czy Fizie szyją albo planują szyć pasy? Jeśli tak, to zapewne przyda się Wam ta notka, w której dowiecie się gdzie zaopatrzyć się w żabki, regulatory i inne akcesoria potrzebne do różnego rodzaju przeróbek czy szycia pasów. Osobiście sprawdziłam, że szukanie tego typu rzeczy w kraju to marnowanie czasu, więc jak zawsze przenosimy się poza granice

Wycieczkę zaczynamy od sklepu, dzięki któremu dowiedziałam się, że nie jestem dziwakiem szukającym żabek pasujących do 15mm gum i jednak takie się produkuje, co więcej w kilku wariantach. Ba! Nawet ktoś to kupuje! Oprócz moich upragnionych niewymiarowych żabek Sewing Chest w swojej ofercie ma również inne o szerokości: 10, 12, 15, 20, 25, 28mm. Czujecie się dopieszczeni? Bo ja tak! Zapinki o szerokości 20mm dostępne są w wersji srebrnej i złotej (część metalowa), z białym, czarnym lub przezroczystym (silikonowym) spodem, dzięki czemu nie będą gryzły się nawet z najbardziej kolorowym pasem. Ceny produktów również są zachęcające: 15mm i 20mm srebrne 0,20£, 20mm złote 0,30£, 28mm 0,35£. Oprócz żabek w sklepie znajdziemy regulatory (20,23,26,30mm), taśmy/gumy, oraz topclipy służące do przyczepienia podwiązki utrzymującej pończochę np. do gorsetu czy pasa do pończoch ze zbyt małą ilością podwiązek. Dla tych którzy mają obawy odnośnie swoich zdolności krawieckich, Sewing Chest przygotowało gotowe do przyszycia lub doczepienia podwiązki o szerokości 16 i 20mm w kilku wariantach kolorystycznych.

www.corsetmaking.co.ukwww.corsetmaking.co.uk

www.corsetmaking.co.ukwww.corsetmaking.co.ukwww.corsetmaking.co.uk

Sklep Vena Cava Design oferuje żabki w trzech kolorach czarnym, białym oraz różowym o szerokości 19 i 28mm, pasujące regulatory, topclipy oraz taśmy do podwiązek a także całe, gotowe podwiązki po równie przystępnej cenie.

Gotowe podwiązki (doczepiane) z ciekawą regulacją możemy nabyć w sklepie Fairy Goth Mother za 1.25£, niestety jedynie w kolorze czarnym.

www.venacavadesign.co.uk www.venacavadesign.co.uk
www.venacavadesign.co.ukwww.fairygothmother.co.ukwww.stockingshowcase.comwww.stockingshowcase.com

Sklep Stocking Showcase proponuje nam białe i czarne żabki w trzech szerokościach (12, 16, 19mm) z różnym systemem dołączania wszywane i doczepiane oraz gotowe podwiązki (również białe i czarne) o szerokości 12mm z metalowymi regulatorami, cena niestety już mniej przystępna: żabka - 1$, podwiązka - 1.40$, ale przy większych zamówieniach istnieje możliwość wynegocjowania zniżki.

żabki
A na koniec, dzięki uprzejmości Pinupgirl, mam dla Was zdjęcie jedynych metalowych żabek, z którymi spotkałam się w polskich pasmanteriach. Oczywiście dostępne w całej gamie barw tzn. w kolorze białym, czarnym i beżowym! A jakże! Zachęcam jednak do dzielenia się adresami pasmanterii w Waszych miastach, gdzie można je dostać.
poniedziałek, 23 marca 2009

m_nanus15 za stylizację o nazwie Fizia Sister Moon

SERDECZNIE GRATULUJEMY!  

A oto i zwycięska stylizacja - Fizia Sister Moon

www.pandoraschoice.comwww.pandoraschoice.comwww.pandoraschoice.com

www.pandoraschoice.comwww.pandoraschoice.comwww.pandoraschoice.com

Autora/kę prosimy o kontakt mailowy (fiziaponczoszanka@op.pl) w celu ustalenia rozmiaru pasa i danych do wysyłki.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie, za wszystkie stylizacje i tym samym za niesamowitą pomysłowość! Niestety nagroda jest tylko jedna, ale mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam się zorganizować kolejne konkursy, więc odwiedzajcie Fizię!

W tym miejscu chciałybyśmy również podziękować Vintage Girl, dzięki której sklep PandorasChoice zaproponował nam wspólną zabawę oraz dostarczył nagrody.

Zdjęcia pochodzą ze sklepu www.pandoraschoice.com

22:51, monissska , Inne
Link Komentarze (8) »
wtorek, 17 marca 2009

Uwaga! Fizia Pończoszanka i sklep pandoraschoice.com zapraszają do wspólnej zabawy, w której możecie wygrać pas oraz pończochy do pasa!

Zapoznajcie się z regulaminem konkursu, przejrzyjcie stronę sklepu, w którym znajdziecie między innymi bieliznę, pasy i pończochy do nich oraz gorsety i UBIERZCIE FIZIĘ!

suspender belt - pandoraschoice.comblack seamed stockings pandoraschoice.com

REGULAMIN KONKRUSU
Aby wziąć udział w konkursie, należy:
a) wejść na stronę sklepu www.pandoraschoice.com
b) skompletować strój dla Fizi Pończoszanki, który będzie się składał z (nie można pominąć ani jednego elementu):
- pasa do pończoch lub gorsetu z podwiązkami
- pończoch
- 4 dowolnie wybranych elementów

c) należy nadać nazwę swojej stylizacji (z imieniem Fizia, np. „Fizia nad morzem”)
d) pod tą notką należy umieścić komentarz, który będzie zawierał w kolejności:
- nazwę stylizacji
- link do pasa do pończoch lub gorsetu z podwiązkami
- link do pończoch
- 4 linki do dowolnie wybranych rzeczy
e) nazwy stylizacji oraz całe zestawy ubraniowe nie mogą się powtarzać
f) jedna osoba bierze udział w konkursie tylko jeden raz
g) jeżeli komentarz nie będzie spełniał wszystkich wymogów, nie zostanie dopuszczony do konkursu (np. nie bedzie pasa do pończoch, 4 elementów dodatkowych stroju lub tytułu styliza
cji)
h) redektorki Fizi Pończoszanki wybiorą jedną zwycięską stylizację
i) zwycięzca o nagrodzie zostanie poinformowany w notce na blogu Fizia Pończoszanka

Konkurs trwa do 21 marca (sobota), wyniki zostaną podane 23 marca - w poniedziałek wieczorem

logo pandoraschoice.com

FIZIA POŃCZOSZANKA LICZY NA WAS!

01:10, monissska , Inne
Link Komentarze (20) »
piątek, 13 marca 2009

Pierwszy-wyczekiwany, drugi-w kontrastowym kolorze, a może nawet trzeci-odważny pas w szufladzie? Biały, czarny, może nawet czerwony? Jednolity, skromny, odpowiedni pod dopasowane spódnice czy sukienki? A co dalej, kiedy już skompletujemy niezbędną „bazówkę”? Co zrobi Fizia, kiedy zechce czegoś innego i niepowtarzalnego? Przeczyta tę notkę, a potem przeszuka sklepy internetowe oczywiście! Do napisania tej notki zainspirowały mnie pasy z brytyjskiego touchable.co.uk (polecam przejrzeć pozostały asortyment – naprawdę warto), dlatego też pozwoliłam sobie umieścić tutaj przede wszystkim propozycje (niesamowite swoją drogą!) z tego sklepu.

Zdjęcia 1-12 prezentują pasy, które według naszych upodobań mogą mieć 4-8 podwiązek, również wybór rozmiarów (od 56 do 96cm w talii) pozwala na dość precyzyjne dobranie pasa pod nasze wymiary. Niestety ceny nie są już tak przyjazne, kształtują się od 34£ do 56£, co przy obecnym kursie funta stanowi niemałe obciążenie dla portfela.

www.touchable.co.uk - Honeycombwww.touchable.co.uk - Jolie
 
www.touchable.co.uk - Evewww.touchable.co.uk - Annette

www.touchable.co.uk - Gracewww.touchable.co.uk - Georgie

www.touchable.co.uk - Yvettewww.touchable.co.uk - Carena

www.touchable.co.uk - Estellewww.touchable.co.uk - Foxy

www.touchable.co.uk - Rapportwww.touchable.co.uk - Rapport

Ciekawe i ładnie zdobione pasy  z elementami „siateczki” (mesh) dostępne są również w sklepach: elaine-edwards.co.uk (zdjęcie 13), stockingstore.com (zdjęcie 14) oraz pnstockings.net (zdjęcie 15). Mam nadzieję, że i Wam przypadną do gustu:)

www.elaine-edwards.comwww.stockingstore.comwww.pnstockings.net

Podziękowania dla sklepu www.touchable.co.uk za udostępnienie zdjęć

Zdjęcia pochodzą ze sklepów:
www.pnstockings.net
www.stockingstore.com
www.elaine-edwards.co.uk
00:53, monissska , Pasy
Link Komentarze (9) »
niedziela, 01 marca 2009

Pasy do pończoch (6+) nie są produktem sezonowym - w większości przypadków nie ma nowych kolekcji  czy starych modeli w nowych wersjach kolorystycznych, a i sami producenci niestety nas nie rozpieszczają proponując najczęściej pasy białe, czarne i beżowe. A co jeśli mamy ochotę na trochę koloru? Co jeśli chcemy swoim strojem – tym mniej lub bardziej widocznym – przywołać wiosnę? Fizie wiedzą gdzie szukać, więc ruszajmy…

spikeshouse.com - GS102 ELECTRIC BLUEspikeshouse.com - GS101 FUCHSIAjoannaswardrobe.co.uk - Boudoir Pink Jacquard
nylondreams.co.uk - Pink with White Trimwww.stockingshq.com - Classic Colours 6 strap plain front
Admiraly

Przyznam, że poszukiwanie „naszych” pasów w niecodziennych kolorach sprawia niemałe trudności, radosne barwy tej części garderoby najwyraźniej nie znajdują wielu zwolenniczek. Może zbliżająca się wiosna to zmieni:)

Zdjęcia pochodzą ze sklepów:
www.spikeshouse.com
www.nylon-dreams.co.uk
www.stockingshq.com
www.joannaswardrobe.co.uk
oraz z aukcji allegro firmy Admirał
21:06, monissska , Pasy
Link Komentarze (8) »


Kontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon