najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek
niedziela, 26 grudnia 2010

Jakiś czas temu miałam przyjemność przetestowania nowego produktu marki Nylonessa - pończoch RHT o splocie micromesh. Na wstępie zaznaczę, że zdaję sobie sprawę, że ten typ pończoch nigdy nie będzie tak popularny jak klasyczne nylony o płaskim splocie (o ile w ogóle można mówić o popularności nylonów;]), jednak warto w swojej kolekcji mieć chociaż jedne micromeshe. Premiera nowego modelu jeszcze w grudniu!

Kolory: czarny, naturalny, kawowyEva crystal

Testowane pończochy miały kolor czarny. Od momentu otwarcia paczki, byłam pełna obaw, bo wiem jak wyglądają na nodze czarne nylony, w których nierównomierne wybarwienie jest niemal normą. Tutaj ogromne zaskoczenie - tak "pięknie czarnych" pończoch nie widziałam chyba nigdy. I tak jak do tej pory micromesh kojarzył mi się wyłącznie w kolorem cielistym/naturalnym, tak teraz ta siateczka ma dla mnie wyłącznie kolor czarny:)

Recenzowany rozmiar: 3 (L)

Dostępne rozmiary (uwaga!): od 1 do 6, czyli jest to już zapowiadana od jakiegoś czasu rozszerzona rozmiarówka. Przygodę z Nylonessą zaczynałam od rozmiaru 4 ze względu na preferowaną wysokość manszety sięgającej 4/5 uda. Teraz zaryzykowałam z rozmiarem 3 i jest to rozmiar do pasków z podwiązkami o standardowej długości, jednak nie do mojego ulubionego Rago 140 Lacette. Pończocha sięga nieco powyżej połowy uda, jest dopasowana w łydce. Jedyne rozczarowanie (ale za to duże i odbijające się na wyglądzie całej pończochy na nodze) to szerokość w stopie. Mam dość szeroką stopę, ale mimo to Eva crystal jest na mnie dużo, dużo za szeroka, przez co powstaje nieestetyczne marszczenie w okolicach stopy - w dość wyciętych pantofelkach może to wyglądać zdecydowanie nieciekawie. Jednak z tego co wiem, jestem jedyną osobą zgłaszającą taką uwagę. W przyszłości planuję zakup rozmiaru 2, gdzie mam nadzieję, stopa będzie mniejsza i węższa, ale manszeta nie wbije się w udo.

Manszeta: Na udzie o obwodzie około 54-55 cm rozmiar 3 leży bardzo dobrze, nie wbija się, ani też nie "firankuje"; pod spodem estetyczna podmnaszeta (jak w Eva nude), przy pończochach za tę cenę moim zdaniem jako element ozobny - niezbędna.

Trwałość: Nie noszę ich na co dzień, więc trudno stwierdzić jak wygląda sprawa trwałości. Jednak po dwóch całodniowych wyjściach nic im się nie stało, ogólnie rzecz biorąc micromesh jest uznawany za bardziej trwały splot niż plain knit.

Wygląd: Bardzo eleganckie, zdecydowanie sprawiają wrażenie pończoch z najwyższej półki, no ale to w końcu nylony;)

Cena: Regularna 53zł,w promocjach około 47. Niestety nie jest najniższa, jednak jest to produkt zdecydowanie niszowy, przy okazji o naprawdę wysokiej jakości.

Podsumowanie: Nie każdej z Was splot tego rodzaju przypadnie do gustu, jednak uważam, że warto wypróbować i takie pończochy - o ile nylony o płaskim splocie nie są aż taką rzadkością na rynku, o tyle o współczesnej produkcji pończoch typu micromesh właściwie się nie słyszy.Kontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon