najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek
czwartek, 27 stycznia 2011

venezianaGrubość: 20 DEN

Kolor: czarne (nero) z kolorowym wzorem

Skład: Poliamid 88%, Elastan 12%

Manszeta: Gładka, dość szeroka, matowa i nieprzezroczysta. Całkiem sympatyczna.

Trwałość: Mierna. Niewiele trzeba, żeby zaciągnąć materiał. Po kilku założeniach nie wygląda już zbyt estetycznie. Dziur nie udało mi się zrobić, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo nie mam do tego skłonności. Gdyby nie ta podatność na uszkodzenia, na pewno już dawno kupiłabym kolejną parę, a tak... Jakoś mi się nie spieszy.

Rozmiar: (Moje wymiary: 171 cm, 56 kg). Rozmiar 3 sięga mi mniej więcej połowy uda, na pewno nie tak wysoko, jak modelce na zdjęciu (chociaż można by też na siłę naciągnąć nieco wyżej). Materiał jest elastyczny, ładnie przylega, nic się nigdzie nie wpija.

Cena: 26 zł

Uwagi: Wzór w rzeczywistości jest trochę inny niż na zdjęciu, nie kończy się na dole tak ładnie i na pewno nie zaczyna się tak wysoko (mi zaczyna się w okolicy kolan). Mimo to i tak ładnie się prezentuje.

Oprócz tego do utrzymania pończoch w miejscu potrzebny jest porządny pas (do elastycznych pończoch pozwalam sobie czasem na paski nieco bardziej sypialniane, ale w połączeniu z tą parą absolutnie się nie sprawdzają - pończochy po prostu zjeżdżają).

Ocena: Super na pojedyncze wyjścia do sprawdzonych, mocno trzymających pasów. Wyglądają bardzo oryginalnie i zwracają uwagę, ale na co dzień zdecydowanie odradzam. Biorąc pod uwagę cenę można je sobie zafundować jako drobne szaleństwo, ale nie liczmy na to, że koszt będzie szedł w parze z jakością.

 

 

MollusQue

czwartek, 06 stycznia 2011

Witam mam zaszczyt przedstawić pończochy zakupione na www.glinmar.pl Są to moje pierwsze pończochy tego typu, więc  do końca nie wiem na co zwrócić uwagę, lecz spróbuję jak najlepiej je przedstawić.

Na początku chcę zaznaczyć, że jestem osobą bardzo niską (143cm), więc szukałam jak najmniejszych pończoch - najkrótszych oraz o bardzo malutkiej stopie. W końcu zaryzykowałam kupno tych nylonów i nie żałuję.

Kolor: cynamonowe.  Naprawdę bardzo ładne, równiutko opalają nogi, a z drugiej strony przy innym kącie padnia światła dziennego są wręcz niewidoczne, jakby nie miało się nic na nogach.

Grubość: 15 Den

Gęstość splotu: 400 nitkowy

Recenzowany rozmiar 8 ½

We wspomnianym przeze mnie sklepie występują rozmiary od 8,5 S(short) do 13. Kiedy robiłam zamówienie nie było 8,5 S więc wybrałam te, ale aby na długość były odpowiednie muszę złożyć manszetę na pół.

Manszeta: Gładka, wysoka na 11cm, pasuje na moje udo, które ma 50cm-dość miękkie;) Manszeta jest na styk, ale nie robi „baleroników”.

Wygląd: Dla mnie super. Może jestem nieobiektywna, ponieważ nigdy takich pończoch nie miałam, ale na pewno ich zaletą  jest równy kolor, ładny połysk oraz piękna faktura. Dodam, że mają wzmocnione wyłącznie palce (nude heel).

Cena: 20zł

Wady: Dla mnie stopa jest trochę za długa, ale i tak w bucie tego nie widać. Możliwe, że uda mi się ją zmniejszyć. Dodam, że wątpię, aby jakieś nylony pasowały na moją stopę, ma ona jedynie rozmiar 32 i jest wąska.

Dane techniczne: Wysokość manszety 11cm, długość stopy 22cm, długość całej pończochy łącznie ze stopą 83cm

 

Pozdrawiam wszystkie panie,

AlexisKontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon