najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek
Blog > Komentarze do wpisu

O dobieraniu staników słów kilka...

„Idzie, idzie wiosna, słychać świergot ptaka...”*

Faktycznie – wiosna za oknami w pełni, na drzewach zielono, żółto, biało i różowo, ptaki śpiewają, ile wlezie, a my wychodzimy z kurtek, swetrów, grubych bluz i z ulgą zrzucamy grube rajtuzy, spodnie i kozaki, żeby móc zaprezentować wszem i wobec swoje najnowsze zakupy pończosznicze w lekkich pantofelkach, na co sobie możemy pozwolić w naszym klimacie raptem przez kilka miesięcy w roku.

„...ładna ta piosenka, tylko głupia taka...”

Przerzucamy szafy i wpadamy w normalny popłoch – garderoba w szafach wymaga odświeżenia, ciuch z zeszłorocznej wiosny już nie zachwyca, a przecież do szałowych pończoch trzeba założyć szałową spódniczkę i szałową bluzeczkę – dopiero wtedy wygląda się tak, jak prawdziwa Fizia wyglądać powinna!

„...Znów przyleciał bociek i w kałuży dłubie...”

Idziemy zatem do sklepu, zdejmujemy z wieszaków szałowe bluzeczki, idziemy z nimi do przymierzalni, nakładamy na siebie i... w sumie nie wiemy – dobrze wyglądamy, czy nie do końca? Niby bluzeczka ładna, ale ... no właśnie. W tym momencie większość kobiet dochodzi do jakże niesłusznego wniosku, dodając w myślach „ale ja mam taką beznadziejną figurę i źle na mnie leży!”

„... mnie to nie przeszkadza, dalej będzie głupiej.”

Chyba wszystkie kobiety mają jakieś kompleksy – mniejsze lub większe – na punkcie własnego wyglądu. Wiele z nich związanych jest z biustem, ponieważ wiele kobiet nie potrafi dobrać sobie rozmiaru stanika - przykre to, ale niestety prawdziwe.

Zanim założycie na siebie kolejną bluzeczkę, przyjrzyjcie się uważnie swojemu biustowi w staniku. Czy aby na pewno stanik założony jest poprawnie? Sprawdźcie kilka punktów:

1. Obwód – ma leżeć WYŁĄCZNIE na żebrach, nie może wypadać z niego nawet odrobina piersi dołem, nie macie pod ten obwód wciskać swoich piersi pod pachami. Zapnijcie stanik „odwrotnie” – miseczki mając na plecach, zapinając go tuż pod biustem. Tak zapięty, powinien dać się odciągnąć od skóry na nie więcej, niż około dziesięć centymetrów (dwadzieścia centymetrów, to nie jest około dziesięć).

2. Miseczki – najłatwiej określić, czy nosimy dobrze dobrany rozmiar w stanikach z fiszbinami, ale poza tym całkowicie miękkich. Fiszbiny powinny spełniać trzy wymogi:

a) powinny opierać się z przodu na mostku

b) powinny okalać całe piersi, nie uciskając samych piersi

c) powinny z tyłu celować w środek pachy (tak! w środek – aż tam sięgają nasze piersi!

3. Ramiączka – jeśli dacie radę odciągnąć je ku górze tak, że znajdą się na wysokości Waszych uszu lub wyżej, to są za luźne. Powinno się je dać odciągnąć na maksymalnie około 3 palce nad ramię, pamiętajcie zatem o ich odpowiednim skracaniu.

Na tym nie koniec, niestety, bo jeszcze trzeba umieć ten stanik odpowiednio założyć – mianowicie po założeniu stanika należy się pochylić, sięgnąć prawą dłonią do lewej miseczki stanika, i tak właśnie od środka stanika należy sięgnąć sobie aż na plecy i ściągnąć sobie tłuszcz z pleców w kierunku miseczki. Trzeba uważać, żeby nie naciągnąć sobie skóry, ale ruch ma być zdecydowany. Potem się prostujemy i dopiero wtedy widać, czy stanik jest w rozmiarze odpowiednim, czy też może wypływa z niego to i owo ponad górną krawędzią miseczki (wtedy NIE upychamy wystającej części do miseczki, ale udajemy się do sklepu, żeby kupić stanik, który na nas pasuje).

À propos – spis sklepów z obsługą bra-fitterską z prawdziwego zdarzenia znajdziecie na Lobby Biuściastych i na Lobby Małobiuściastych, zapraszam!

„Aaaaaa... jest już wiosna!”

W prawidłowo dobranym staniku wyglądamy – o tym trzeba pamiętać – szczuplej, zgrabniej, i żaden biust pałętający się w okolicy naszych kolan nie zasłania najnowszych pończoszek! Czego nam wszystkim tutaj, z nadejściem wiosny, życzę.

Wasza MaHeDa

_____

* cytaty z piosenki kabaretu Potem

gościnnie wystapiła Maheda - brafitterka z Lobby Biuściastych - za co serdecznie jej dziękujemy :)

a na stanikowe zakupy polecamy zabrać ze sobą Piersiówkę;)

niedziela, 19 kwietnia 2009, monissska

Polecane wpisy

  • Słowniczek - cz. I

    Przedstawiamy pierwszą część słowniczka, obejmującą hasła o litery A do litery L. Słowniczek powstał przy współpracy Wanilianny , autorki bloga poświęconego sty

  • Dobieranie rozmiaru pończoch - poradnik

    Dobór pończoch jest sprawą o tyle trudną, że każda z nas jest inna i w związku z tym nie ma jednego uniwersalnego schematu czy wzoru służącego ustaleniu 'naszeg

  • Podział nylonów

    Pończochy nylonowe możemy podzielić ze względu na rodzaj splotu: nylon o płaskim splocie (plan knit) - splot węzełkowy wyłącznie w nylonach i pończochach jedw

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/19 15:10:45
taaak niewatpliwie tekst jest bardzo sugestywny-do tego stopnia ze zamiast 'cytaty z piosenki kabaretu Potem' przeczytalam 'cycaty'
:D:D:D
-
2009/04/19 17:20:58
Cytaty rządzą:D Ja tego kabaretu piosenki wielbię nie od dzisiaj. A notka potrzebna ja też parę lat temu słuchałam o tym że taka moja uroda i już.
-
kasica_k
2009/04/20 03:59:33
Nic dodać, nic ująć. Nic dziwnego, że Maheda uszczęśliwiła już tyle biustów - z taką wiedzą i podejściem do jej szerzenia :-)
-
2009/04/22 21:41:47
świetny tekst:) zarówno pod względem edukacyjnym, jak i podejścia do sprawy - 'żaden biust pałętający się w okolicy naszych kolan nie zasłania najnowszych pończoszek' cieszyłam się jak głupia do monitora po przeczytaniu tego fragmentu :D

jeszcze raz dziękujemy Mahedo:)
-
2009/05/01 19:33:38
Chcecie, żebym sobie zapluła laptopa? Notka fajna, tylko co do jednego mam pewne zastrzeżenia: fiszbiny nie muszą celować w środek pachy u każdej kobiety. Niektóre piersi kończą się wcześniej (np. moje). Fiszbiny powinny po prostu obejmować dokładnie całe piersi. Z drugiej strony, taka est najbezpieczniejsza na początek szerokość fiszbin.
-
2009/05/02 23:28:29
Dziękuję za miłe komentarze - cała przyjemność po mojej stronie :-)
wera9954: a u mam karmiących fiszbiny powinny celować zdecydowanie nie w środek pachy, ale bardziej z tyłu, bo pod pachami mamy kanaliki mlekowe...
Właśnie o to chodzi, że najbezpieczniej jest jednak celować w środek pachy zwłaszcza na początku przygody z odpowiednio dobranymi rozmiarami, gdy piersi są już wciśnięte pod pachy i w kierunku łopatek przez lata noszenia źle dobranych biustonoszy. Oraz przy dużych biustach... i tak dalej, i tym podobne ;) nie ma sensu omawiać całości - z mojej dotychczasowej praktyki wynika, że przypadki, gdy kobieta powinna nosić staniki z fiszbinami celującymi nie w środek pachy, a bliżej, nie są bardzo powszechne :)
-
pinupgirl_dg
2009/11/09 18:17:40
Zapraszam Was wszystkich do obejrzenia kanału na YouTube:

www.youtube.com/user/BrafittingByMaheda

Maheda w kolejnych odcinkach przedstawia metamorfozę innej sylwetki, udowadniając, że każda figura może wyglądać atrakcyjnie, jeśli jest odpowiednio ubrana. Jednocześnie podkreśla ogromne znaczenie dobrego biustonosza i przedstawia różne symptomy źle dobranego rozmiaru.
Polecam :).
-
2010/01/17 19:38:37
pod adresem www.maheda.eu/ znajdziecie stronę poświęconą brafittingowi - oczywiście prowadzi ją Maheda
Zapraszamy!


Kontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon