najintymniejsza ze wszystkich Twoich przyjaciółek
Blog > Komentarze do wpisu

Zmiany, zmiany...

Jak widzicie od jakiegoś czasu mamy nowy szablon, stworzony przez pinupgirl_dg na bazie szablonu użyczonego przez Irytka – za co mu bardzo dziękujemy. Nowa kolorystyka jest zdecydowanie bardziej ‘fiziowa’ i według nas lepiej komponuje się z treścią bloga, a Wy co sądzicie? Stale wprowadzamy zmiany, są to raczej drobne poprawki, ale jeśli macie jakieś sugestie, bądź zauważycie błędy w działaniu – dajcie nam znać! Przegrupowałyśmy również kategorie, do których były przypisane poszczególne notki w nadziei, że ułatwi to poruszanie się po blogu zarówno nowym osobom, jak i stałym bywalcom:

Akcesoria – czyli notki o wszystkim co ułatwia Fizom życie – rękawiczki, żabki, regulatory

Gorsety i body – tutaj znajdziecie recenzje gorsetów i body z paskami do pończoch

Inne – wszystko i nic - aktualności, okazje, konkursy, a także coś do pośmiania się

Komplety – czyli nasze propozycje bielizny z dopasowanym pasem do pończoch

Pasy – warte uwagi ‘pasowe’ nowości, ciekawostki ze sklepów internetowych

Pończochy – ‘pończoszane’ nowości, ciekawostki znalezione w sklepach internetowych

Producenci – czyli słów kilka o firmach zajmujących się wytwarzaniem pończoch, pasów itd.

Przeróbki krawieckie – nasze zabawy z igłą i nitką – jak przerobić gorset na pas, jak skrócić podwiązki itp.

Recenzje pasów do pończoch – nasze doświadczenia z użytkowania pasów (4, 6+)

Recenzje pończoch – czyli które pończochy (samonośne, do pasa, nylonowe) naszym zdaniem warto kupić, a które nie…

Sklepy internetowe – prezentacje sklepów, w których można dostać pończochy, pasy, akcesoria , a także recenzje zakupów w nich

Teoria – czyli nasze wskazówki dotyczące m.in. doboru pasa, rozmiaru pończoch, czy poszczególnych rodzajów wyrobów pończoszniczych, a także parę słów wstępu jak zacząć przygodę z pończochami

Zdrowie i uroda – jak dbać o nogi i ich zdrowie

Chciałybyśmy również podziękować Blamie za stworzenie szkiców naszej maskotki – Fizi w dwóch  wersjach, mamy nadzieję, że również i Wam przypadły do gustu:) Fizię znaleźć możecie w prawym górnym rogu bloga, a tutaj załączamy drugą wersję - nieco bardziej ‘rozbudowaną’, która przez jakiś czas gościła na naszej stronie głównej.

Fizia

Na koniec kilka słów, które powinny się znaleźć na początku tej notki - czyli kim jesteśmy?  Dlaczego  Fizia? I co dalej...?
W tym momencie Fizię Pończoszankę tworzą: klymenystra, monissska, pana.cotta, pinupgirl_dg, stary_dywanik, tfu.tfu, jednak duży wkład w treści zawarte na Fizi miała również malagracja, która podjęła decyzję o odłączeniu się od nas, a obecnie moderuje forum – Lobby Pończoszane. Pomysł powstania bloga zrodził się w grudniu zeszłego roku na Stanikowych Offtopach – miejscu pogaduszek o wszystkim i o niczym forumowiczek z Lobby Biuściastych i Lobby Małobiuściastych. W związku z tym, że w Internecie trudno znaleźć strony, które rzetelnie przybliżałyby tematykę pończoch i pochodnych postanowiłyśmy ‘zjednoczyć siły' i założyć blog. Dzięki temu, że każda z nas ma inne doświadczenia, staramy się wykorzystać je tak, by na naszej stronie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć, że Fizia od początku miała być miejscem koleżeńskiej współpracy wynikającej z sympatii do pończoch, dlatego też postanowiłyśmy nie umieszczać na blogu żadnych opłaconych bannerów - reklam.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nadal będziemy poszerzać zawartość bloga, by było jeszcze bardziej różnorodnie, a żeby było bardziej kolorowo planujemy zwiększyć liczbę dobrej jakości zdjęć rzetelnie oddających charakter recenzowanych/opisywanych produktów. Wszystko jednak zależy od tego, czy Wy-Czytelnicy z nami zostaniecie...:)

niedziela, 05 kwietnia 2009, monissska

Polecane wpisy

  • black ribbon lingerie

    Dziś nie będę pisać o pończochach, ale sądzę, że moja notka może zainteresować tych z Was, którzy lubią styl pin up i retro, a w szczególności bieliznę w tym st

  • Nowości w nylony.pl cz.II

    Nie wiem, czy pamiętacie jeszcze ten sklep z początków działania Fizi (tj. koniec 2008) i jego asortyment w postaci kilku pasków Rago i kilku zaledwie rodzajów

  • Wszystko o pasach do pończoch

    Zakładając pończochy musimy wybrać jeden ze sposobów utrzymania ich na nodze. Najstarszym wynalazkiem jest klasyczna podwiązka, dziś pełniąca raczej tylko ozdob

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
mauzonka
2009/04/05 23:04:36
No ja zostaję i wciąż wiernie czytam! Proszę o więcj nowości z rynku wraz z linkami do sklepów:)
-
2009/04/07 18:27:46
Zostaniemy! Fiziowanie uzależnia jak Lobby, a na nowe notki czekam z niecierpliwością:D
-
2009/04/08 12:57:50
:P chyba nie jest aż tak źle:D
-
2009/04/08 22:37:06
Blog staje się powoli sławny:-)

www.kobiece.tekstyseo.pl/2009/04/08/fizia-ponczoszanka/
-
2009/04/09 07:47:40
Nie jest majątku nie wydam bo go nie mam;)
-
2009/04/09 13:35:36
iczanka - ja zaczęłam ciąć na innych potrzebach, bo przecież trzeba mieć nowe pończochy co tydzień albo dwa, prawda;P?

goniec_bydgoski - dzięki za informację;)
-
2009/04/09 19:29:12
Prawda;) Toć pisze że uzależnia, ale do pensji musi wystarczyć czytanie. Jestem też ciekawa ile te Panachowe kusidełkowe pasy są warte, bo mi się strasznie ten od Sienny podoba:)
-
2009/04/09 19:37:15
też na niego patrzyłam, obawiam się jednak że niewiele jest wart - chociaż ma metalowe żabki, może jakby doczepić po chociaż jeszcze jednej podwiązce...
niestety Panache nie dla mnie więc nie sprawdzę;/
-
malagracja
2009/04/10 11:39:22
A ja mam pod nosem pasy Panache po 5 zł. :) :) W Fatałaszku są ich setki. Są one z fiszbinami i z silikonowymi żabkami. Niektore tez z metalowymi - zalezy od modelu. :-) :-)
-
2009/04/28 19:19:44
Na portalu internetowym Republika Kobiet - www.repka.pl pojawił się artykuł "Historia Pończoch" napisany wspólnymi siłami przeze mnie i Pinup:)
Zapraszam do lektury!

www.repka.pl/Moda/Nowosci/Historia-ponczoch.aspx
-
malagracja
2009/04/29 11:22:19
Wg "Historii Ubioru" slowo ponczochy zostaly wynalezione w 1560 roku, byly to ponczochy recznie robione z jedwabiu. Od tego roku slowo "ponczochy" ma ten sam wyraz co dzis :-) To tyle ode mnie :-)
-
pinupgirl_dg
2009/05/31 21:01:01
Powstała galeria pasów, zasady dostępu będą dla bezpieczeństwa podobne jak w galerii Lobby. Dostęp wiąże się z dodawaniem swoich zdjęć.
-
pinupgirl_dg
2009/10/20 18:45:22
Na serwisie cafe.pl pojawił się tekst naszego autorstwa. Zapraszamy!

rozrywka.cafe.pl/ecafe/1,99776,7164353.html
-
2009/10/20 21:04:00
Fajna bardzo notka. A przy okazji mam pytanie co do postu powyżej z przed kilku miesięcy: gdzie jest galeria i jak się do niej dostać ?
-
pinupgirl_dg
2009/10/22 13:57:03
Dziękuję :).

Co do galerii - założyła ją monissska. Powstała po to, żeby móc pokazać, jak dany pas leży na różnych sylwetkach oraz by sobie nawzajem doradzać. Wiadomo, że zależy nam na tym, żeby nikt niepowołany nie dostał miał dostępu do galerii, dlatego bardzo ostrożnie przydzielamy dostęp, biorąc pod uwagę ilość i treść komentarzy, oraz "staż" na naszym blogu. Dostęp wiąże się z dodawanie swoich zdjęć, tego wymogu nie było w galerii Lobby Biuściastych, ale my chcemy, żeby korzystający z galerii pomagali nam ją współtworzyć.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dostępem powinien napisać do nas maila na fiziaponczoszanka@op.pl . Dostęp będziemy nadawać osobom, które pozwolą nam się trochę poznać przez komentarze na blogu. Jesteśmy ostrożne z dawaniem dostępu, z tego powodu nie reklamujemy jakoś specjalnie naszej galerii, doszłyśmy do wniosku, że jak ktoś będzie zainteresowany, to sam zapyta (tak jak Ty).
Ostateczna decyzja należy do Moniki, może będziesz musiała na nią trochę poczekać, ale bądź cierpliwa.
Pozdrawiam!
-
2009/10/24 12:31:18
Dziękuję za objaśnienie kwestii galerii. Rozumiejąc delikatność materii nie chciałabym się wpraszać na silę, więc nie wiem czy mam pisać list motywacyjny z prośbą czy też raczej czekać pasywnie na formalne zaproszenie z zewnątrz w myśl starej zasady: sieć w kącie, a znajdą cię.... Ale też mam parę zdobyczy pasowo-pończochowych, które chciałabym zademonstrować szerszemu nieco gronu. Wydaje mi się, że to miejsce jest odpowiednie, bo nawet wśród najbliższych przyjaciółek nie zawsze wypada pokazywać co się ma pod spódnicą czy pytać co zrobić by ten wysoki majtkopas nie zawijał się gdy przyjdzie usiąść w fotelu.
Pozdrawiam ciepło!
-
pinupgirl_dg
2009/10/24 17:59:04
Oczywiście, że warto zgłosić chęć udziału w naszej galerii. My też nie chcemy na siłę nikogo ciągnąć :).
Miejsce to powstało dokładnie z tych powodów, które wymieniłaś. Zawsze łatwiej sobie w takim zamkniętym gronie doradzać. Dodatkowo można zobaczyć jak dany model zachowuje się na różnych sylwetkach, bo to, co wygląda świetnie na modelce czasami rozczarowuje po przymierzeniu. Cieszę się, że chcesz uczestniczyć w galerii i dodawać swoje zdjęcia, zależy nam na tym, żeby wszyscy, którzy mają dostęp do galerii się udzielali.
Damy znać (np. na maila) co i jak.
-
2009/11/02 20:56:05
Na stronie cokupic.pl pojawił się pierwszy artykuł z cyklu poradnikowego, oczywiście naszego autorstwa. Zapraszamy do lektury!

cokupic.pl/poradnik/kategoria/81/6cf76affc7443329/
-
pinupgirl_dg
2009/11/23 20:22:32
Drugi teks naszego autorstwa na cafe.pl. Artykuł poświęcony pończochom nylonowym:

rozrywka.cafe.pl/ecafe/1,99936,7261835,Ponczochy_tez_maja_swoja_historie_.html

Zapraszamy.
-
2009/11/24 09:51:07
Bardzo fajnie piszecie ! Moje najszczersze gratulacje! W zasadzie ten tekst jak i poprzedni z pełnym powodzeniem mógłby się ukazać na łamach Twojego Stylu czy Elle, bo pokazuje że pończochy to pewien rytuał, sposób bycia, kunszt elegancji.
-
2010/07/01 13:46:27
Dziekuje za blog! Oby tak dalej - Fizia obowiązkowym elementem każdego mojego buszowania w internecie - super strona!!!
-
Gość: boxi, *.cyberlex.pl
2010/10/20 12:39:48
a co taka cisza nastała? czy to już koniec? tematy sie wyczerpały, czy jak?


Kontakt Kontakt

O nasLicencja: Wolny Szablon